O serwisie

Niestety, moje plany legły w gruzach. Serwis ten umieszczony na darmowym austriackim serwerze oprócz pewnych zalet ma również pewne wady. Jest wolny i niektóre porty są zablokowane przez co aktualizacje plugin’ów odbywają się ręcznie. Kiedy więc znalazłem darmowy hosting bez tych wad zarzuciłem tenże serwis na rzecz nowego, szybszego, wydawało się bez żadnych ograniczeń darmowego serwisu http://www.hostinger.pl .

Po roku przyjemnej pracy na hostingu http://www.hostinger.pl mój serwis został wyłączony pod pretekstem dużego obciążenie CPU. Jest to kłamstwo, gdyż serwisu nie „upubliczniałem”, więc wchodziło na niego kilka znajomych osób. Prawdziwy powód podany został w mail’u: „proszę wejść na wyższy poziom hostingu” czytaj „płatny”. Dostałem kolejną lekcję.

Szczęście w nieszczęściu, że zrobiłem kopię bazy serwisu. Wczytanie do tego serwisu wiązało się jednak z pewnymi stratami. Utrata niektórych quiz’ów, grafiki w niektórych miejscach i czasochłonnych galerii w Envirze poskutkowała kilkumiesięcznym zniechęceniem do jakiejkolwiek aktywności.

Pomny na to doświadczenie po raz kolejny muszę przemyśleć strukturę serwisu. Na pewno zrezygnuję z dodatków, których nie da się przenieść za pomocą kopii. Będzie bardziej ubogo ale za to bardziej praktycznie.

 

Komentarze są wyłączone.