zegarkiZegarki

W zegarkach jest coś tajemniczego. W przyrodzie nic nie jest tak dokładne jak zegarek, który został wymyślony przez człowieka w celu mierzenia czasu jego życia. Serce bije nierówno, Ziemia krąży wokół Słońca raz szybciej a raz wolniej. Dawniej rytm życia wyznaczały pory roku. Dzisiaj zegarek. Jesteśmy niewolnikami zegarów czy czasu?

Ciekawostka: zanim zbudowano linie kolejowe każde miasto miało własny czas lokalny np. w miastach Pasłęk i Elbląg odległych od siebie o 20 km zegary mogły wskazywać czas różniący się np. o 2 godziny.

Zegary i zegarki są wszędzie. Pokaż mi swój zegarek a powiem ci kim jesteś! Fajna zabawa. Na początku należy zacząć odwrotnie: wiem kim jesteś a teraz pokaż mi swój zegarek. Taka zabawa w psychologa.

Zegarki dla osób lubiących technikę skrywają wiele tajemnic. Jak to się dzieje, że jedne zegarki są dokładne a inne nie?  Choćby minimalna wiedza o zegarkach jest niezbędna dla tych co interesują się modą albo uprawiają sport.

Jak zacząć?

Polecam przyglądanie się zegarkom noszonym przez znajomych. Jeśli, któryś zegarek cię zaintryguje to poproś, aby właściciel ci o nim opowiedział. Kiedy zorientujesz się jak mało ludzie o nich wiedzą to może zastanowisz się – dlaczego? Zacznij zgadywać kim jest i jakim człowiekiem jest właściciel zegarka: czy lubi elegancję, jest sportowcem, czy jest bogaty, a może sentymentalny … Oczywiście polecam portale miłośników zegarków, wypytywanie zegarmistrzów, a nade wszystko posiadanie kilku modeli (do garnituru, sportowy, do pracy).

Jakiś czas temu postanowiłem kupić sobie swój pierwszy „elegancki zegarek” i przeznaczyłem na ten cel całą moja wypłatę. Udałem się do najdroższego sklepu z zegarkami w Warszawie. Po wejściu do butiku zorientowałem się, że wszystko wygląda inaczej niż to sobie wcześniej wyobrażałem. Po prostu nigdzie nie było widać witryn z zegarkami, a jedynie lada, za którą stali pan i pani. Elegancki sprzedawca zapytał ile  chcę wydać pieniędzy. Czując pismo nosem, podałem kwotę trzy razy wyższą od zaplanowanej. Sprzedawca: – „będzie trudno coś znaleźć, ale mam jeden model Longin”. Pokazał mi go. „Widziałem ładniejsze za 100 zł” – pomyślałem. Wyszedłem ze sklepu z postanowieniem, że muszę dowiedzieć się trochę więcej o zegarkach zanim zdecyduję się na zakup.

Zegarki – co myślą inni? Link