prestiż

prestiżSamo pojęcie „prestiż” choć definiuje się zrozumiale jako szacunek i poważanie to jednak jest to zarazem pojęcie subiektywne, czyli dla każdego może być wyrażane w inny sposób. Pisząc o prestiżu w odniesieniu do zegarków mam na myśli status jaki określa  zegar tego, który go nosi.

Poniżej dwie piramidy Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Jak powstały znajdziesz na stronach, które podane są pod rysunkami.

piramida1

Piramida wg Klubu miłośników zegarów i zegarków

link do powyższego : http://zegarkiclub.pl/zegarkowa-wikipedia/piramida-prestizu/

piramida2link do powyższego http://zegarkiclub.pl/forum/topic/44942-piramida-presti%C5%BCu-marek-zegarkowych/

Popatrz na powyższe piramidy i znajdź marki zegarków, które znasz. Przy okazji jak będziesz przechodził koło sklepu z zegarkami popatrz, które z tych marek są u nas w sprzedaży.

Każda z firm produkujących zegarki ma modele, które z pewnością przypadłyby nam do gustu ale są marki, które mają ich najwięcej. Mówimy wtedy o ulubionej marce. Jakie są twoje ulubione marki ? Do moich ulubionych zaliczam markę Zenith. Nie mam zegarka tej marki, ale to nie o to chodzi.

Bardziej praktyczne jest więc określenie marek ulubionych. Należą do nich zegarki, które wiążą się z miłymi wspomnieniami np. odziedziczony po dziadku, otrzymany na komunię lub ten, który zjeździł z nami całe Kaszuby. Dobrze o nich świadczy jeśli jeszcze po latach są na chodzie. Może warto kiedyś kupić solidny zegarek, który będzie z nami w wielu różnych miejscach i sytuacjach, a który potem komuś przekażemy – taki zegarek z własną historią.