dlaczego zegarek mechaniczny

seikoZegarek kwarcowy (elektroniczny) mierzy czas. Zegarek mechaniczny czas odmierza. Zegarki elektroniczne mają dzisiaj wiele funkcji: stoper, puls serca, barometr itd. A zegarek mechaniczny? Jest droższy, mniej dokładny i trzeba go nakręcać. Dla jednych wady a dla innych zalety. Tak samo jak z człowiekiem, w którym się zakochaliście. Dla innych jest za zgrabna, za ładna i nie umie gotować.

Zegarek mechaniczny by ożył wymaga abyś wziął go do ręki i obracając koronkę naciągnął sprężynę, która uruchomi mechanizm. Musisz to robić regularnie. Nie za mocno ani za lekko. Zawsze się dziwię, że to znów pora nakręcania zegarka.zenith2 Przypominam sobie wtedy co takiego się wydarzyło między jednym nakręcaniem a drugim. Czy czas ten był dobry czy zły ?

O zegarku kwarcowym zapominam. Widzę, którą wskazuje godzinę. Jest bardzo wygodny i „praktyczny”, ale kiedy wyczerpuje się bateria zwlekam z jej wymianą.

W żadnym wypadku nie rezygnuj z zegarka kwarcowego, ale fajnie jest mieć jeden zegarek mechaniczny. Taki do nakręcania. Wiem, że śpieszy się 3 minuty na miesiąc, a to oznacza, że jestem jedyną osobą potrafiącą odczytać właściwą godzinę z dokładnością do jednej minuty.

Więcej o modelach mechanicznych na stronie http://www.vintagezegarki.pl