dobrze dobrany zegarek

bulovaJeden zegarek to za mało. Inny zegarek zakładamy idąc grać w piłkę czy trenując pływanie. Zegarek do eleganckiego ubioru musi przede wszystkim pasować. Nie musi być dokładny (dziwne ?!). A jaki zegarek do szkoły (pracy) ? Jeszcze inny.

Kiedy stajesz przed wyborem zegarka, nie szukaj zegarka uniwersalnego. Jeśli jest to twój pierwszy zegarek to pomyśl przez chwilę: jak będziesz go nosił? Do szkoły, na boisko, a może w twoim przypadku noszenie zegarka oznacza przyjazd cioci z Ameryki ?

Nie traktuj zegarka jako lokatę kapitału. Chyba, że kupujesz zegarek powyżej 20 tysięcy dolarów i stać cię go będzie oddać za kromkę chleba w czasie wojny.

Tanie i fajne zegarki sportowe produkują firmy Casio (Japonia) i Timex (USA). Nie baw się w analizę, które są lepsze. Zegarek na co dzień to kwarcowy np. tani szwajcar (Grovana, Delbana, …) lub japończyk (Citizen, Seiko, …). Do garnituru – zegarek mechaniczny. Może być stylowy lub biżuteryjny.

Czy stanie się coś jeśli założysz czarne, plastikowe Casio do garnituru ? Nic, ale tak samo możesz nałożyć do tego trampki i w ogóle po co nakładać garnitur?