własne

myśliKażdy z nas myśli. Zadaje sobie i innym tysiące pytań. Czasami jedna odpowiedź zmienia całe nasze życie. Przekonasz się o tym jak dorośniesz i zaczniesz się zastanawiać – dlaczego zostałem pilotem i jak to się stało, że mieszkam w na wsi pod Wrocławiem?

Są pytania, na które odpowiedzi szukamy od zarania dziejów. Wielu je znalazło (albo przynajmniej tak myślą). Zgodnie z zasadami majeutyki odpowiedzi, które ja znalazłem są zawsze do przedyskutowania.

Wszelka dusza jest nieśmiertelna. Sokrates

Jaki jest cel ludzkiego życia? Oto pierwsze pytanie i moja odpowiedź.
Człowiek w życiu ma dwa cele. Pierwszy cel jest osobisty a drugi społeczny.

Cel osobisty to dążenie do  szczęścia. Każda filozofia postrzega szczęście inaczej, a jak je postrzega twoja filozofia ?turban-62975_150

Cel społeczny to dążenie do doskonałości społeczeństwa, w którym żyjemy. Możemy kształtować swoje dzieci. Uczyć inne dzieci lub kształtować myślenie całych grup społecznych. Czym jest ta doskonałość? Każda filozofia postrzega ją inaczej. Jak ją postrzega twoja filozofia życia?

Jeśli nie masz jeszcze własnych odpowiedzi na nurtujące cię pytania to poproś o pomoc kogoś kto jest dla ciebie kimś bliskim. Nie zrażaj się jeśli  nie spotkałeś jeszcze nikogo kto ma te same rozterki co ty.

Jak zacząć?

Jedni mają notesy ze złotymi myślami, a inni zapisują je na forach społecznościowych. Wiele myśli, które były wynikiem przemyśleń i dyskusji odeszło w niepamięć. Bądź mądrzejszy i zbieraj swoje „odkrycia”. Obojętnie jak, ważne aby ich zapis nie umarł przed tobą.