Po-icon Sport to obowiązek, który nałożyło na nas życie. Człowiek rodzi się giętki, a z wiekiem robi się ociężały i niechętny wysiłkowi.

W okresie wzrostu dzieci i młodzież mają naturalną potrzebę ruchu, a ludzie starsi mają naturalną potrzebę odpoczynku w wygodnym fotelu.

Gdy na twojej drodze pojawi się wiele przeszkód, nie pozwól byś ty sam był jedną z nich. (Ralph Marston)

Jeśli nie ma dyscypliny sportowej, którą lubisz uprawiać to wymyśl nową. Muszą w niej być ruch i emocje. Musisz mieć również warunki do jej uprawiania. Jeśli lubisz pływać a mieszkasz na środku pustyni to zamień pustynię w jezioro lub na jezioro. Jeśli żadna z tych rzeczy nie jest możliwa do wykonania to polub dyscyplinę realną jak budowanie zamków z piasku (dotyczy Sahary).

Poniżej kilka obrazków przypadkowo wybranych dyscyplin. Popatrz na nie i odpowiedz sobie na pytania:

1. Jakie sporty uprawiam?
2. Jakie sporty uprawiają moi znajomi?
3. Jakie sporty chciałbym uprawiać?
4. Jakie sporty można uprawiać w twoim mieście (na wsi)?

Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym jaki dystans musiałeś przebyć z miejsca gdzie byłeś do miejsce, w którym jesteś.

 Jeśli wybrałeś którąś z dyscyplin to sprawdź co musisz mieć aby ją uprawiać. Ile to kosztuje i od czego zacząć? Wiele z nich okaże się zbyt kosztownych i wymagających wielkiego zaangażowania i to nie tylko od ciebie. Na szczęście wiele dyscyplin sportu nie wymaga niczego oprócz zwykłej chęci. Nie musisz uprawiać ich regularnie. Możesz uprawiać 200 dyscyplin – jedną 30 minut dziennie raz w roku – Mistrzu!

Dyscyplin olimpijskich (zimowych i letnich, tych co były i są) jest coś około 100 (obecnie około 50). Obrazki przedstawiają tylko 40 z nich (w tym również nie olimpijskie).