rolki

rolkiRolki cieszą się coraz większą popularnością. Nie jest to jednak sport , który w Polsce uprawia się łatwo i przyjemnie. Brakuje torów, brakuje przepisów, brakuje wiedzy i tradycji.

Skutek jest taki, że brakuje sklepów z dobrymi rolkami, ceny są zawyżone, a szkółki do nauki jazdy są tylko w dużych miastach.

Umiesz jeździć na łyżwach to umiesz jeździć na rolkach. Umiesz jeździć na rolkach to umiesz jeździć na łyżwach. No powiedzmy, że nauka zajmie ci 8 minut i 20 sekund (czas dotarcia światła ze Słońca do Ziemi).

W internecie jest dużo informacji uczących nas jak dobrać rolki, jakiej firmy sprzęt jest dobry. Znajdziemy dużo informacji nt. początków nauki jazdy na rolkach. Niestety, ale „najedzony głodnego nie zrozumie”. Kiedy rozpocząłem naukę (najpierw dzieci a potem siebie) okazało się, że na filmach Youtube uczą się ci, którzy już od dawna coś potrafią i wszystko im wychodzi. Nikt się nie przewraca.

W dziale tym nie znajdziecie pełnego instruktażu, ale jedynie to czego, moim zdaniem, brakuje w serwisach poświęconych rolkom lub  to jest w serwisach, których nie znalazłem.