jak zacząć jeździć na rolkach

jazdaIdealnie by było gdyby każdy z nas miał indywidualny tok nauczania. Jeden jest odważny a drugi nie. Ktoś świetnie jeździ na łyżwach a ktoś nie umie jeździć na rowerze. Są tacy co nie krępują się przewracać wzbudzając salwę śmiechu. Łatwiej jest uczyć małe dzieci niż wielkiego chłopa, który przewracając się zagraża życiu okolicznej fauny i flory.

Przedstawię swój sposób – bardzo ostrożny. Zanim jednak do niego przystąpimy należy obejrzeć kilka filmów w internecie. Tam, udający początkujących, nauczą was prawidłowej postawy i pokażą podstawowe ćwiczenia edukacyjne.

Etap I. „W domu i ogrodzie”

1. Nauka stania i chodzenia przy meblach (w domu) lub przy płocie (w ogrodzie), a najlepiej po trawniku.

2. Pozycja hamowania za pomocą zamontowanego hamulca(ćwiczenia przy meblach). Kucanie i wstawanie. Podnoszenie się z pozycji leżącej.

3. Jazda  od ściany do ściany lub przy pomocy dodatkowej osoby.

W pierwszym etapie w naszej głowie musi zacząć funkcjonować zmysł równowagi stania w butach z kółkami. Ten proces wymaga czasu.

Etap II. „Wcześnie rano w sobotę na boisku”

rolki

1. Jazda z trzymaniem kogoś kto nas lubi.

2. Nauka odpychania (samodzielna jazda)

3. Nauka hamowania

 Na tym etapie w sposób szczególny kładziemy nacisk na zasadę przełamania strachu.

Etap III. „Wmawiamy innym, że rolki mamy pierwszy raz na nogach”,

czyli wychodzimy na boisko. Tutaj trzeba wyrobić sobie tzw. obojętność na otoczenie.

Po tych trzech etapach możemy zacząć ponownie przeglądać filmy na Youtube pokazujące naukę różnych elementów jazdy na rolkach. Teraz staną się bardziej zrozumiałe. Link do Youtube z zestawem kilkudziesięciu wybranych filmów.